Vyhledávání


Co je to Harlem Shake?

04.04.2013 14:32

Harlem Shake je určitý druh krátkého hudebního videa. Někdo také může Harlem Shake videa označovat jako taneční, ale ve videích nejde ani tak o tanec, jako o naprosté a totální blbnutí.

V každém videu Harlem Shake hraje úryvek hudební skladby DJ Baaura, která se jmenuje Harlem Shake a podle které se jmenují i zmiňované videa.

Harlem Shake videa mají určité nepsané zákony. V první řadě v něm musí hrát počáteční úryvek skladby Harlem Shake. Druhým faktorem je specifická scéna a děj. V první fázi videa je záběr na určitou skupinu lidí, která se věnuje běžné činnosti. Mezi těmito naprosto normálními lidmi se nachází jeden, který má na sobě libovolnou masku a dá se říci, že trochu tančí. Zhruba v půlce songu zazní "Do the Harlem shake" a změní se melodie. V tom okamžiku přichází střih a všichni zúčastnění začnou bláznit a neuvěřitelně vyvádět. Ve velké míře se také používají různé masky a rekvizity, které ještě zvyšují level šílenství. Cílem je působit co možná nejbláznivěji.

Videa Harlem Shake jsou velmi krátká a na internetu se těší velké oblibě. Jejich popularita je dána jednak chytlavou melodií, šíleným bláznovstvím, které na videu uvidíte, velkou různorodostí videí (vojáci, potápěči, sportovci atd…) a také faktem, že toto video může vyrobit jednoduše každá skupinka lidí.

Přestože je velká spousta videí Harlem Shake vyrobena jen tak, bez nějakého zvláštního účelu, májí videa velký potenciál. Zejména v marketingu je možné použít video ve stylu Harlem Shake jako virální video, které se může po internetu rozšířit rychlostí blesku. Je ale jasné, že tímto stylem není možné propagovat každou značku.

Jak už to tak bývá, najdou se mezi videi Harlem Shake videa lepší a horší. Naprosto všechny videa jsou ale zaručeně bláznivé.